atrakcje turystyczne przyjezierze

Okoliczne atrakcje

Przyjezierze (3 km)

przyjezierze domki

Przyjezierze, położone jest nad Jeziorem Ostrowskim o pow. 349 ha wśród lasów miradzkich to duży zespół turystyczno - rekreacyjny, który na bezleśnych przestrzeniach Kujaw Zachodnich jest zjawiskiem wyjątkowym, ściągającym licznych wczasowiczów i turystów krajowych oraz zagranicznych.

Przejażdżki bryczką i konno (3 km)

przejazdzki bryczka i konno

Aby uprzyjemnić Państwu pobyt i zwiedzanie okolicy, proponujemy skorzystanie z możliwości przejażdzek bryczką. Dla bardziej zdecydowanych, istnieje również możliwość jazdy w siodle, na wyznaczonym, ogrodzonym terenie. W celu uzyskania bliższych informacji, prosimy o kontakt telefoniczny: 666 891 455.

Skansen archeologiczny w Mrówkach (9 km)

Pierwsze prace archeologiczne rozpoczęte w tym miejscu na początku lat siedemdziesiątych wykazały, że jest to stożkowate grodzisko z czasów średniowiecza, typu pierścieniowatego, powstałe u schyłku XII w. W trakcie badań dkryto na terenie obiektu trzy budynki drewniane o charakterze pół ziemianek, których przeznaczenia otąd nie udało się ustalić (największy z nich stał na planie prostokąta o powierzchni 3 x 7 m).

Jezioro Slesińskie (33 km)

W miesiącach letnich jest zasilane w ciepłą wodę pompowaną poprzez Kanał Zrzutowy z Jeziora Licheńskiego. Ujście Kanału Zrzutowego, zwane lokalnie "wodospadem", znajduje się na wschodnim brzegu jeziora w pobliżu wsi Głębockie i stanowi miejscową atrakcję turystyczną. Dogodne warunki do uprawiania sportów wodnych. Jest również miejscem treningów i zawodów narciarstwa wodnego.

Bazylika w Licheniu (39 km)

Bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski to obecnie największy kościół w Polsce, znajdujący się w województwie wielkopolskim w miejscowości Licheń Stary niedaleko Konina. Położony jest na terenie sanktuarium maryjnego, ważnego katolickiego ośrodka religijnego w kraju. Budowlę wzniesiono dla upamiętnienia objawień z lat 1813 i 1850-1852, których świadkami byli Tomasz Kłossowski i Mikołaj Sikatka.

Warto odwiedzić również:

Kościół Swiętej Trójcy Maryi Panny w Strzelnie – XIII wiek - najstarszy zabytek romański w Polsce

Odrestaurowany wiatrak w Ostrowie Mogileńskim

Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Markowicach

Scieżka edukacyjna
w Nadleśnictwie Miradz

Drewniany kościół w Orchowie
1789 rok

Kolegiata w Kruszwicy
kościół romański - XII wiekGóra strony